Suomi
Gamereactor
uutiset
Fallout (Amazon)

Tämä peliin pohjautuva TV-sarja kohosi viime vuoden kymmenen katsotuimman joukkoon

Amazonin oma Fallout-sarja on ollut kovan luokan menestys.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Amazonin oma Fallout-sarja keräsi maltillisesti kiinnostusta aina lanseeraukseensa saakka. Ja sitten maailma otti sarjan omakseen katsomalla ankarasti ja paljon. Toinen kausi on tulossa, ja tämä on varsin selvää, kun muistetaan sen ensimmäisen kauden suoriutuminen.

Luminaten tiedoista raportoi Deadline, jonka mukaan Falloutin oma sarja pääsi viime vuoden katsotuimpien sarjojen joukkoon. Katsomisminuutteja kertyi peräti kahdeksan miljardia. Kärjessä oli 12 miljardilla minuutilla Netflixin Fool Me Once.

Falloutin lisäksi Amazon Prime Video ei pärjännyt yhtä vahvasti. Lord of the Rings: The Rings of Powerin toinen kausi keräsi peräti 60% vähemmän katsomisminuutteja verrattuna ensimmäiseen kauteen.

Fallout (Amazon)

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä