Toinen PGL-turnaus on päättynyt jo tänä vuonna. Noin viikon toiminnan jälkeen PGL Bukarest 2025 on päättynyt, ja tämä on tapahtuma, johon osallistuivat parhaat Counter-Strike 2 joukkueet ympäri maailmaa ja taistelivat osuudesta 625 000 dollarin palkintopotista. Nyt kun tämä tapahtuma on ohi, meillä on voittaja, josta puhua.
Tässä tapahtumassa saudiarabialainen Team Falcons nousi kärkeen voitettuaan eilen suuressa finaalissa G2 Esports dominoivasti 3-0. Vaikka Team Falcons osoittautui kovaksi vastustajaksi pudotuspelivaiheessa, se ei ollut lannistumaton voima koko tapahtuman ajan, sillä organisaatio päätti lohkovaiheen kuudenneksi ja vältti niukasti putoamisen 3-2-ennätyksellä (2-3 olisi johtanut putoamiseen).
Tätä tulosta silmällä pitäen Team Falcons lähtee kotiin 200 000 dollarin palkintorahan kanssa ja asettuu joukkueeksi, jota seurataan ensi viikolla pelattavassa IEM Melbournessa.