Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
The Batman - Part II

The Batman - Part II lykätty helmikuuhun 2028

Mutta saimme kuitenkin ensimmäisen vilauksen virallisesta logosta ja Battinsonista, joka on palannut Batsuit-pukuunsa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Hyvästi, Cyberpunk 2077. Hyvästi, Grand Theft Auto VI. Meillä on uusi kaikkein eniten viivästynyt teos, ja se on The Batman - Part II. Matt Reevesin ensimmäisen Gotham-elokuvan kauan odotettu jatko-osa on siirretty jälleen kerran, tällä kertaa helmikuuhun 2028 (lähde: Deadline).

Tämä kirvelee melkoisesti, varsinkin kun otetaan huomioon, että elokuvan alkuperäinen julkaisupäivä oli lokakuussa 2025. Uusi viivästys siirtää elokuvan julkaisua vain muutamalla kuukaudella, mutta kun se siirtää julkaisun vuodesta 2027 vuoteen 2028, se tuntuu varmasti hieman pidemmältä ajalta. Myönteisempänä puolena on se, että Matt Reeves esitteli meille ensimmäisen kerran elokuvan logon, jonka voit nähdä alla.

Lisäksi Reeves esitteli Vimeon kautta uuden kameratestin elokuvasta, jossa saimme ensimmäisen vilauksen Robert Pattinsonista jälleen Batsuitissa. Elokuva on parhaillaan tuotannossa, ja viivästys tarkoittaa todennäköisesti sitä, että sen kuvauksia on aikaa hioa ja jälkituotantoa kehittää kunnolla. Verkossa spekuloidaan, että viivästys johtuu laajemmasta DCU-universumista, mutta koska Reevesin Gotham on erillään James Gunnin ja Peter Safranin suunnitelmista, on vaikea sanoa, miten tällä olisi vaikutusta.

The Batman - Part II

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä