Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
The Beauty

The Beauty toimittaa The Substance -tyyppistä draamaa tammikuussa

Tuleva sarja pyörii huumeen ympärillä, joka tekee kenestä tahansa kauniin, mutta kauhistuttavalla hinnalla.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto

Tässä kuussa yksi lupaavista uutuussarjoista on FX:n The Beauty, draamasarja, jonka juoni on hyvin samankaltainen kuin se, mitä The Substance näytti tutkivan, kun se sai hiljattain ensi-iltansa elokuvateattereissa.

Idea on yksinkertainen. Ashton Kutcher näyttelee yrityksen toimitusjohtajaa, joka luo ja myy uutta tuotetta, joka voi tehdä kenestä tahansa upean. Kyseessä on lääke, joka voidaan sitten siirtää seksuaalisesti, mikä tarkoittaa, että kenestä tahansa voi tulla upea kaunotar, ja näin geenien, kasvatuksen ja itsestä huolehtimisen rajat ylittyvät. Ongelmana on kuitenkin se, että lääkkeellä on ongelmia, jotka aiheuttavat sen käyttäjille pian kauhistuttavia sairauksia, jotka johtavat lopulta karmeisiin kuolemiin, mutta silti lääkettä toimitetaan edelleen, koska sillä halutaan tehdä valtavia rahasummia. Evan Petersin ja Rebecca Hallin näyttelemät etsivät ovat kaksi henkilöä, jotka pyrkivät selvittämään juonen keskiössä olevan salaliiton.

Useimmille markkina-alueille Disney+ -palveluun tuleva The Beauty aloittaa ensi-iltansa jo 22. tammikuuta. Lisätietoja sarjasta löydät sen trailerin ja virallisen synopsiksen alta.

"FX:n "The Beauty" -sarjassa huippumuodin maailma muuttuu pimeäksi, kun kansainväliset supermallit alkavat kuolla karmeilla ja salaperäisillä tavoilla. FBI-agentit Cooper Madsen (Evan Peters) ja Jordan Bennett (Rebecca Hall) lähetetään Pariisiin selvittämään totuutta. Kun he syventyvät tapaukseen, he paljastavat sukupuoliteitse tarttuvan viruksen, joka muuttaa tavalliset ihmiset fyysisen täydellisyyden näyiksi, mutta sillä on kauhistuttavat seuraukset. Heidän tiensä johtaa heidät suoraan "The Corporationin" (Ashton Kutcher), hämäräperäisen teknologiamiljardöörin, joka on salaa kehittänyt "The Beauty" -nimistä ihmelääkettä, tähtäimeen. Hän tekee mitä tahansa suojellakseen triljoonan dollarin arvoisen imperiuminsa - mukaan lukien tappavan lainvalvojansa, "The Assassinin" (Anthony Ramos), vapauttamisen. Kun epidemia leviää, "Jeremy" (Jeremy Pope), epätoivoinen ulkopuolinen, joutuu kaaoksen keskelle ja etsii tarkoitusta, kun agentit juoksevat kilpaa Pariisissa, Venetsiassa, Roomassa ja New Yorkissa pysäyttääkseen uhan, joka voi muuttaa ihmiskunnan tulevaisuuden. "The Beauty" on maailmanlaajuinen trilleri, joka kysyy: "Mitä sinä uhraisit täydellisyyden vuoksi?"

HQ

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä