Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
The Boys

The Boysin showrunner toivoo, että hän olisi kirjoittanut viidennen kauden Yhdysvaltain vaalien jälkeen

"Monet asiat, jotka olivat meille kaukaa haettuja, ovat toteutuneet tavalla, joka on todella, todella v*tun huolestuttavaa."

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

The Boys käsikirjoittaja ja showrunner Eric Kripke saattaa olla innoissaan siitä, että fanit näkevät synkän supersankarisarjansa lopun, mutta hän toivoo, että hän olisi voinut kirjoittaa sen hieman eri aikaan. Erityisesti häntä "harmittaa", että sarjan viimeinen kausi kirjoitettiin ennen Yhdysvaltain vaaleja 2024.

TV Guiden kanssa puhuessaan Kripke paljasti, että alun perin suunnitelmana oli, että fanit näkevät sarjan ja tuntevat väistävänsä luodin. "Vannon, että suunnitelmana oli 'Kirjoitetaan vuoden 1984 versio siitä, miltä hiipivä autoritaarisuus näyttää Amerikassa' ja ehkä kaikki ajattelevat: 'Vau, me todella väistimme luodin', mutta sen sijaan meihin osui luoti", hän selitti.

Kripke jatkoi: Sanomme aina käsikirjoittajien huoneessa: 'Huono juttu maailmalle, hyvä juttu sarjalle', mutta toivon todella, että asia olisi päinvastoin." Kripke jatkoi: "Monet asiat, jotka olivat kaukaa haettuja, ovat toteutuneet tavalla, joka on todella, todella vitun huolestuttava."</em>

Hän sanoi, että viidennen kauden 7. jaksossa Homelanderista on repliikki, joka tuntui tuolloin hulluimmalta jutulta, mitä he saattoivat keksiä, mutta se on jo sanottu. Niin asiat vain ovat tällä hetkellä, oletamme.

The Boys

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä