Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Fuze

Theo James johtaa äärimmäistä ryöstöä tähdillä kansoitetussa Fuze-elokuvassa

Toimintatrilleri tulee elokuvateattereihin huhtikuussa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Meille on juuri näytetty kattava kuva tulevasta Fuze-nimellä tunnetusta toimintatrillerielokuvasta. Kyseessä on teatterileffa, joka kokoaa yhteen tähtinäyttelijät ja Hell or High Water -elokuvan ohjaaja David Mackenzien intensiiviseen retkeen, jossa Lontoota ravistelevat toisen maailmansodan räjähtämätön pommi ja väkivaltainen timanttiryöstö.

Elokuvan lähtökohta on varsin yksinkertainen, sillä kyse on harhautuksesta. Pommi kiinnittää lainvalvontaviranomaisten huomion, jotka yrittävät suojella siviilejä, kun taas ryöstö tapahtuu muualla kaupungissa poliisin nenän alla.

Synopsis selittää: "Valtava poliisioperaatio käynnistetään tuhansien paikallisten asukkaiden evakuoimiseksi. Tilanteen kaaoksen keskellä joukko miehiä piileskelee timanttiasiantuntija Karaliksen (Theo James) johdolla evakuointialueella sijaitsevassa kellarissa. Hätäpalveluiden ollessa äärirajoilla ja pommin ollessa valmiina räjähtämään, ryhmä aloittaa röyhkeän jalokiviryöstön äärimmäisen häiriötekijän suojissa."

Theo Jamesin lisäksi tässä elokuvassa on muitakin suuria nimiä, kuten Gugu Mbatha-Raw, Aaron Taylor-Johnson ja Sam Worthington. Ensi-ilta, ainakin Iso-Britanniassa, on suunniteltu 3. huhtikuuta, ja voit katsoa Fuzen trailerin alta.

HQ

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä