Suomi
Gamereactor
uutiset
Jurassic World: Rebirth

Dinosauruksia pelätään taas: trailerissa Jurassic World: Rebirth

Paluu kauhuilevaan otteeseen tapahtuu heinäkuun alussa 2025.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Jurassic World: Rebirth on se seitsemäs Jurassic Park -elokuva, ja katsomaan päästään 2. heinäkuuta 2025. Nyt on saatu traileria maailmalle, ja oli toki jo aikakin. Uutta tässä elokuvassa on, että nyt painotetaan enemmän sitä kauhua. Koko tarina sijoittuu vain yhteen paikkaan eli eristetylle saarelle... jossa se alkuperäinen Jurassic Park silloin joskus tapahtui.

Ohjaajana toimii Gareth Edwards, joka muistetaan sellaisista elokuvista kuin Rogue One, Godzilla ja The Creator. Vanhoja näyttelijöitä ei ole palaamassa astialle, ja pääosissa ovat Scarlett Johansson, Jonathan Bailey ja Mahershala Ali.

"Five years after the events of Jurassic World Dominion, the planet's ecology has proven largely inhospitable to dinosaurs. Those remaining exist in isolated equatorial environments with climates resembling the one in which they once thrived. The three most colossal creatures across land, sea and air within that tropical biosphere hold, in their DNA, the key to a drug that will bring miraculous life-saving benefits to humankind."

HQ
Jurassic World: Rebirth

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä