Suomi
Gamereactor
uutiset
KUUMAA NYT: E3 2021 -sisältö

E3 2021, tässä aikataulu

Myös fanien oma rekisteröintimahdollisuus on alkanut.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto

EDIT 9.6.2021, Päivitetty E3-ohjelman mukaiseksi.

E3-messuja järjestävä ESA on vihdoinkin paljastanut kesän 2021 digitaalisten E3-messujen aikataulun. Meno alkaa lauantaina 12. kesäkuuta Ubisoftin ja Gearbox Softwaren tilaisuuksilla, ja jatkuu aina tiistaihin 15. kesäkuuta saakka, jolloin pidetään palkintogaala Awards Show.

Lauantai 12. kesäkuuta, alkaen klo 20:00


  • Ennakkohehkutukset, klo 20.00

  • Ubisoft Forward -alkuhehkutus, klo 21:00

  • Ubisoft Forward, klo 22:00

  • Devolver Digital, klo 23:30

  • Gearbox E3 Showcase, klo 00:00 (eli lauantain ja sunnuntain välisenä yönä)

  • GamesBeat, klo 00:45

Sunnuntai 13. kesäkuuta, alkaen klo 18:45


  • Ennakkohehkutukset, klo 18:45

  • 24 Entertainment's NARAKA: BLADEPOINT, klo 19:30

  • Xbox & Bethesda Games Showcase, klo 20:00

  • Square Enix Presents Summer 2021, klo 22:15

  • Warner Bros. Games & Back 4 Blood, klo 00:00 (eli sunnuntain ja maanantain välisenä yönä)

  • PC Gaming Show, klo 00:30 (eli sunnuntain ja maanantain välisenä yönä)

  • Future Games Show, klo 02:00 (eli sunnuntain ja maanantain välisenä yönä)

Maanantai 14. kesäkuuta, alkaen klo 18:00


  • Ennakkohehkutukset, klo 18:00

  • Verizon, klo 19:00

  • Intellivision, klo 19:45

  • Take-Two Interactive Panel, klo 20:15

  • Mythical Games, klo 21:10

  • Indie Showcase, klo 22:00

  • Freedom Games, klo 22:30

  • Limited Run Games Showcase, klo 23:00

  • VENN, klo 23:00

  • Capcom, klo 00:30 (eli maanantain ja tiistain välisenä yönä)

  • Razer, klo 01:00 (eli maanantain ja tiistain välisenä yönä)

Tiistai 15. kesäkuuta, alkaen klo 18:00


  • Ennakkohehkutukset, klo 18:00

  • Nintendo Direct, ja perään Nintendo Treehouse: Live alkaen klo 19:00

  • Bandai Namco, klo 00:25 (eli tiistain ja keskiviikon välisenä yönä)

  • Yooreka Games, klo 01:20 (eli tiistain ja keskiviikon välisenä yönä)

  • GameSpot Play For All Showcase, klo 01:35 (eli tiistain ja keskiviikon välisenä yönä)

  • Official E3 2021 Awards Show, klo 02:45 (eli tiistain ja keskiviikon välisenä yönä)

Katso lisätietoa täältä.

E3 2021, tässä aikataulu


Ladataan seuraavaa sisältöä


Cookie

Gamereactor käyttää cookieseja taatakseen parhaan mahdollisen selailukokemuksen sivustollamme. Jos jatkat eteenpäin niin oletamme, että hyväksyt cookies-käytäntömme.