Cookie

Gamereactor käyttää cookieseja taatakseen parhaan mahdollisen selailukokemuksen sivustollamme. Jos jatkat eteenpäin niin oletamme, että hyväksyt cookies-käytäntömme.

Suomi
Gamereactor
uutiset
KUUMAA NYT: E3 2021 -sisältö

E3 2021, tässä aikataulu

Myös fanien oma rekisteröintimahdollisuus on alkanut.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

EDIT 9.6.2021, Päivitetty E3-ohjelman mukaiseksi.

E3-messuja järjestävä ESA on vihdoinkin paljastanut kesän 2021 digitaalisten E3-messujen aikataulun. Meno alkaa lauantaina 12. kesäkuuta Ubisoftin ja Gearbox Softwaren tilaisuuksilla, ja jatkuu aina tiistaihin 15. kesäkuuta saakka, jolloin pidetään palkintogaala Awards Show.

Lauantai 12. kesäkuuta, alkaen klo 20:00


  • Ennakkohehkutukset, klo 20.00

  • Ubisoft Forward -alkuhehkutus, klo 21:00

  • Ubisoft Forward, klo 22:00

  • Devolver Digital, klo 23:30

  • Gearbox E3 Showcase, klo 00:00 (eli lauantain ja sunnuntain välisenä yönä)

  • GamesBeat, klo 00:45

Sunnuntai 13. kesäkuuta, alkaen klo 18:45


  • Ennakkohehkutukset, klo 18:45

  • 24 Entertainment's NARAKA: BLADEPOINT, klo 19:30

  • Xbox & Bethesda Games Showcase, klo 20:00

  • Square Enix Presents Summer 2021, klo 22:15

  • Warner Bros. Games & Back 4 Blood, klo 00:00 (eli sunnuntain ja maanantain välisenä yönä)

  • PC Gaming Show, klo 00:30 (eli sunnuntain ja maanantain välisenä yönä)

  • Future Games Show, klo 02:00 (eli sunnuntain ja maanantain välisenä yönä)

Maanantai 14. kesäkuuta, alkaen klo 18:00


  • Ennakkohehkutukset, klo 18:00

  • Verizon, klo 19:00

  • Intellivision, klo 19:45

  • Take-Two Interactive Panel, klo 20:15

  • Mythical Games, klo 21:10

  • Indie Showcase, klo 22:00

  • Freedom Games, klo 22:30

  • Limited Run Games Showcase, klo 23:00

  • VENN, klo 23:00

  • Capcom, klo 00:30 (eli maanantain ja tiistain välisenä yönä)

  • Razer, klo 01:00 (eli maanantain ja tiistain välisenä yönä)

Tiistai 15. kesäkuuta, alkaen klo 18:00


  • Ennakkohehkutukset, klo 18:00

  • Nintendo Direct, ja perään Nintendo Treehouse: Live alkaen klo 19:00

  • Bandai Namco, klo 00:25 (eli tiistain ja keskiviikon välisenä yönä)

  • Yooreka Games, klo 01:20 (eli tiistain ja keskiviikon välisenä yönä)

  • GameSpot Play For All Showcase, klo 01:35 (eli tiistain ja keskiviikon välisenä yönä)

  • Official E3 2021 Awards Show, klo 02:45 (eli tiistain ja keskiviikon välisenä yönä)

Katso lisätietoa täältä.

E3 2021, tässä aikataulu
HQ


Ladataan seuraavaa sisältöä