Suomi
HQ
Gamereactor
Videos

Lenovo Legion Y34wz-30 (Quick Look) - ennennäkemätön nopeus, jossa jokaisella pikselillä on merkitystä

Tämä näyttö tuo 34 tuuman WQHD-paneelin, joka on 21: 9-kuvasuhteessa ja toimii joko 165 tai 180 Hz: llä.

Audio transcriptions

"Hei kaikille ja tervetuloa toiseen Gamereactor Quick Lookiin.
Vieressäni tässä, ja otamme nimen pois tieltä todella nopeasti, on Lenovo Y34WZ-30."

"On ihme, että pystyin muistamaan tuon. Minä vain...
luin sen puhelimestani, mutta on myönnettävä, että nämä nimet vain rönsyilevät...
Tässä vaiheessa, koska miten kuluttaja pystyy tunnistamaan - tai suositella sitä ystävälleen? No, takaisin kotiin, Minulla on Y34WZ-30. Ei, se ei toimi noin, ja Lenovo..."

"ja muiden valmistajien pitäisi periaatteessa ehkä jopa ottaa opikseen joko Applelta tai joltain Razerilta, joka vain kutsuu sitä jutuksi, ja sitten se on, oi se on DeathAdder.
Hyvä on, tarkoitan, että ne ovat typeriä nimiä, mutta ainakin, ainakin, se on - nimi eikä mikään koodinimitys. Ei, mutta älkää kuitenkaan antako hämätä, koska vaikka tuo nimi on todella typerä, tämä ei todellakaan ole, koska vaikka tämä on Lenovo Legion -tuote, jonka pitäisi olla luultavasti kertoa suoraan, että se on tehty - pelaamista varten, se on itse asiassa yksi paremmista eräänlainen kaikkien alojen monitori, jonka olen nähnyt markkinoilla tähän mennessä, ja vaikka tämä jalusta tässä on yksi rumin jalusta ihmiskunnan historiassa, koska siinä on tällainen lähes teollisen tyylinen rei'itys tässä kohtaa."

"alareunassa, se ei ole metallia, se on itse asiassa vain...
muovia. En tiedä näkyykö tämä mikrofonissa, mutta se on kamalaa, mutta se on itse asiassa yksi niistä.., ainoat kauheat asiat tässä monitorissa yleensä, koska se on - varsinainen voimanpesä mitä siihen tulee..."

"spekseiltään. Kuten varmaan huomaatte, tämä on 1500R-käyrä, 34-tuumainen mini-LED VA-paneeli. Se tarkoittaa periaatteessa sitä, että se on mini-LED, mikä tarkoittaa, että siinä on vain koko joukko todella pieniä himmennettäviä vyöhykkeitä, joiden pitäisi antaa sinulle todella tarkka kontrastisuhteen, joka tavallisilla LED- tai IPS-pohjaisilla paneeleilla on vaikeampi saavuttaa. Mini-LED, ja erityisesti kun se mikro-LED:iä käytetään periaatteessa eräänlaisena..."

"vaihtoehtona OLED:lle, koska vaikka jokainen diodi ei voi kääntyä...
päälle ja pois päältä, jokainen pikseli periaatteessa, himmennysalueet ovat niin pieniä, että - että se pystyy tarkalla tarkkuudella antamaan sekä valon, joka tulee - oikeista kohteista riippuen siitä, mitä näet näytöllä, mutta tekee sen myös paljon enemmän ja kirkkaammassa valossa."

"Yleensä mini-LED:llä saadaan siis kontrastia ja myöskin...
nitsin huippukirkkauden, jota tämä tarjoaa. Se toimii jopa 180 hertsiin asti.
Se ei ole kovin paljon, tiedän, mutta se on myös - menee 1440p:hen, mikä tarkoittaa, että jos pelaat - 1440p:tä 180 kuvaa sekunnissa, se on ihan ok. Joten olet luultavasti hyvä mutta kaikki muut asiat, joita se on..."

"tekee sen lisäksi, mikä on todella, todella hienoa.
Joten, tietyissä pienissä kohdissa kehyksessä, se voi tehdä - tuhat nitsin huippukirkkautta, mikä tarkoittaa periaatteessa sitä, että se saa melkoisen vaikuttavan VESA-näytön HDR-luokituksen."

"Siinä on yhden millisekunnin MPRT-viive, mikä tarkoittaa periaatteessa sitä, että se on - välitön, ja se on, no, kultainen standardi monelle myös ammattimaisille pelaajille. Me mittasimme delta E -arvoksi alle kuin 1,5, mikä tarkoittaa, että se kelpaa ammattilaispelaajille."

"valokuva- ja videoeditointiin, ja sisäiset testit on tehty - osoittaa 132 % sRGB-väriavaruuden kattavuuden ja 106 DCI-P3:n, mikä tarkoittaa, että se enemmän kuin kelpaa tekemään ammattimaista väriluokitustyötä.
pelimonitorilla. Se on aika siistiä. Siinä on sisäänrakennettu KVM-kytkin."

"Siinä on picture-in-picture ja picture-by-picture PXP.
USB-keskittimen sisällä tässä, se voi tehdä 140 wattia, joten se tarkoittaa periaatteessa sitä, että se voi ladata kuten kannettava tietokone tai mikä tahansa.
Siinä on sisäänrakennettu Ethernet 2,5 gigabitin sekuntinopeudella."

"Siinä on FreeSync Premium Pro ja G-Sync. Tarkoitan, että se on todella hyvää tavaraa juuri siinä, ja tässä nimenomaisessa koossa, minusta tuntuu, että - tämä todella tekee kaiken. On luultavasti paljon ihmisiä jotka haluaisivat 4K tai haluaisivat 240 hertsiä, ja kuulen nuo valitukset, mutta mitä tulee tämä on todella lähellä."

"Ainoa asia, jonka huomasin kirjoittaessani alustavaa arvostelua, kun me...
oli se, että tässä on joitakin todella hyviä asioita.
kilpailua. MSI:ltä löytyy 34-tuumainen OLED-paneeli.
esimerkiksi, joka taitaa olla QD-OLED, joka toimii..."

"todella hyvin ja sillä on jokseenkin samat speksit, mutta tämä on todella siistiä, ja jos haluat, voit lukea koko minun kirjoituksen GameRackista, valitsemastasi verkkotunnuksesta.
Kiitos paljon katselusta. Nähdään seuraavassa jaksossa."

Laitteet

lisää

GRTV

lisää

Leffatrailerit

Chief of War - Official Teaser

Chief of War - Official Teaser

Caught Stealing - Official Trailer

Caught Stealing - Official Trailer

Platonic: Season 2 - Date Announcement

Platonic: Season 2 - Date Announcement

The Bear - Season 4 Official Trailer

The Bear - Season 4 Official Trailer

FUBAR: Season 2 - Official Trailer

FUBAR: Season 2 - Official Trailer

Zootopia 2 - Teaser Trailer

Zootopia 2 - Teaser Trailer

IT: Welcome to Derry - Official Teaser Trailer

IT: Welcome to Derry - Official Teaser Trailer

Jurassic World Rebirth - Trailer 2

Jurassic World Rebirth - Trailer 2

Alpha - Official Teaser Trailer

Alpha - Official Teaser Trailer

Predator: Killer of Killers - Official Trailer

Predator: Killer of Killers - Official Trailer

Jurassic World Rebirth - Alert Teaser

Jurassic World Rebirth - Alert Teaser

lisää

Trailerit

lisää

Tapahtumat

lisää