Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
HQ
Gamereactor
Videos

GRTV Uutiset - The Last of Us ja Indiana Jones näyttelijä Troy Baker haluaa siirtyä pelinkehitykseen

Troy Baker voisi pian yrittää kertoa oman tarinansa.

Audio transcriptions

"Hei, tervetuloa takaisin GLTV-uutisiin, olen Alex, kuten aina iltapäivisin...
viimeisimmät ja parhaat uutuudet pelien, teknologian, viihteen, mitä ikinä haluatte...
ja mitä ikinä rakastatkin, meillä on sitä aina täällä GLTV Newsissa ja laajemminkin - Gamereactor-verkostossa kokonaisuudessaan, joten jos pidät näkemästäsi ja haluat nähdä lisää, - muista käydä Gamereactorissa, mistä ikinä sen saatkin, saadaksesi lisää peliarvosteluja, pelien esikatselut, elokuva-arvostelut, sarjaarvostelut, yksinoikeusjulkaisut, haastattelut, maailman uutiset, urheilu uutisia ja tietenkin paljon muuta, ilman muuta tänään puhumme, anteeksi, että olen intro hieman etuajassa, tänään puhumme Last of Us -tähdestä ja Indiana Jones-tähti, Troy Baker, joka haluaa astua pelinkehityksen maailmaan, joten..."

"Pelinkehitys on aika kova homma tällä hetkellä, sinulla on luultavasti suunnilleen sama - kuin näyttelijänä, ja Troy Baker on jo tehnyt sen.
joten miksi ei voisi tehdä kahta vastaan kahta, vitsit sikseen, hän puhui Eurogamerille...
ja hän sanoi, että hän haluaisi siirtyä siitä, että hän olisi osa ja auttaa kertomaan toisten tarinoita, vaan kertoa omia tarinoitaan."

"hyvin samanlainen tyyli kuin Abubakar Salimilla, joka jatkoi pelien luomista ääninäyttelemisen jälkeen.
sekä näyttelemällä perinteisemmässä ominaisuudessa kai voisi sanoa, Baker sanoi, että minulla on ollut - uskomaton tilaisuus työskennellä alan parhaiden kanssa, It's Insane, Ken Labine, Hideyo Fujima, Neil Druckmann, Todd Howard, Vince Zampella, nämä ihmiset ovat esikuvia."

"Olen työskennellyt näiden ihmisten kanssa ja oppinut heiltä niin paljon.
olen innoissani siitä, että otan nuo vuokralaiset, otan nuo tulosteet villisti menestyneiltä ei vain myynnin ja lukujen suhteen, vaan tarinoiden, jotka ovat määrittäneet alaa, pystyä innovoimaan ja jäljittelemään ja jäljittelemään näitä prosesseja ja käytäntöjä tarinoissa."

"joita haluan kertoa. Emme oikein tiedä, mitä tarinoita Baker haluaa tällä hetkellä kertoa, Hän sanoo haluavansa ottaa aikaa prosessin kanssa.
lainaan vielä yhden lainauksen, ja minä lainaan, että aion ottaa aikaa, koska haluan varmistaa, että kun - kerron viimein tarinan, se on yhtä korkeatasoinen kuin ne, joita yritän kertoa jäljitellä. Ei siis näytä siltä, että hänellä olisi ollut mitään muuta kuin keskusteluvaiheen kanssa joidenkin studioiden kanssa tässä vaiheessa, aika hauskasti, aika hauskalla tavalla, Abubakar Salim sanoi älä tee sitä, vastaten IGN:n Twitterissä julkaisemaan viestiin, jossa puhuttiin Bakerin haluavan hyppäämällä pelikehitykseen näyttelijän uran jälkeen, Abubakar Salim on löytänyt menestystä..."

"videopelien parissa, mutta hän on aina kohdannut myös paljon kritiikkiä, enimmäkseen aiheettomasti hänen luomiensa pelien osalta. Baker näyttää olevan suuri fani joka tapauksessa, hän sanoo rakastavansa Abu, olen pelannut hänen pelejään helvetisti, hän on joku jolla on syvä intohimo peleihin ja joka on löytänyt tavan muuttaa se loistavaksi liiketoiminnaksi."

"hänelle. Nähtäväksi jää, onko se Troy Bakerille hyvä liiketoiminta, Voisin kuvitella, että hän kallistuisi enemmän johonkin The Last of Usin kaltaiseen, aivan kuin hyvin tarinapainotteinen peli, joka tulee olemaan perinteisesti myös melko elokuvamainen kokemus, mutta meidän on odotettava ja katsottava, miten Baker haluaa tämän toteutuvan, haluaako hän..."

"kirjoittaa vain oman tarinansa, josta tehdään videopeli, haluaako hän olla suunnittelupuolella, haluaako hän ohjata peliä, kaikki se on aivan erilaista ja kaikki se on melkoista hankalaa omalla tavallaan, joten katsotaan mitä hän pystyy tekemään siellä vai lyökö hän vain nimensä lyttyyn tarinaan, jonka hänen luotettava studionsa sitten toteuttaa. Kuten sanoin, meidän on nähtävä odotella ja katsoa, minkälaisen pelin haluaisit nähdä Troy Bakerin ottavan haltuunsa, luuletko hänen olevan - julkaisevansa pelin lähiaikoina, kertokaa minulle kaikki tämä ja paljon muuta ja nähdään sitten pian lisää TRTV-uutisia, näkemiin."

GRTV News

lisää

GRTV

lisää

Leffatrailerit

lisää

Trailerit

lisää

Tapahtumat

lisää