Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Pluribus

Vince Gilligan palaa uuden oudon Pluribus-sarjan kanssa

Pluribus, surrealistinen sekoitus genrejä, jonka pääosassa on Better Call Saulin Rhea Seehorn, saa ensi-iltansa 7. marraskuuta. Se on jo uusittu toiselle kaudelle.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Breaking Badin ja Better Call Saulin takana oleva mestari Vince Gilligan palaa uuden sarjan kanssa Apple TV+:lle. Se on genrejä sekoittavan Pluribus. Näyttelijäkaartia johtaa jälleen Rhea Seehorn, joka sai Emmy-ehdokkuuden suorituksestaan Better Call Saul -sarjassa. Pluribus saa ensi-iltansa 7. marraskuuta kahden jakson debyytillä, jonka jälkeen sarjaa julkaistaan viikoittain aina 26. joulukuuta nähtävään kauden finaaliin asti.

Sarja koostuu yhdeksästä jaksosta ja sen keskiössä on "maailman surkein ihminen", jonka on jotenkin pelastettava ihmiskunta, onnelta. Absurdia? Ehdottomasti. Mutta Gilliganin johdolla voimme odottaa jotain sekä kieroutunutta että nerokasta.

Seehornin lisäksi näyttelijäkaartiin kuuluvat Karolina Wydra (Sneaky Pete), Carlos-Manuel Vesga (The Hijacking of Flight 601), Miriam Shor (American Fiction) ja Samba Schutte (Our Flag Means Death).

Pluribus sarjan tuottaa Sony Pictures Television, ja se on jo saanut vihreää valoa toiselle kaudelle. Toimitusjohtajina toimivat Better Call Saulin alumni Gilligan, Gordon Smith ja Alison Tatlock.

Katso kiusoittelu alta.

Jännittääkö Gilliganin seuraava mielenkääntäjä?

HQ

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä