Suomi
Gamereactor
uutiset
MultiVersus

Warner Bros. ostaa MultiVersus-studion

Player First Games on ensimmäinen hankinta useiden irtisanomisten jälkeen.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Olemme nähneet Warner Bros. Discoveryn yrittävän myydä peliosastoaan, seuraten samalla lomautustrendiä ja peruuttamalla useita projekteja viime vuosina, joten et välttämättä osannut odottaa tätä ilmoitusta.

Warner Bros. vahvistaa, että se on ostanut MultiVersus-kehittäjät Player First Gamesilta. Meille ei kerrota, kuinka paljon WB joutui maksamaan tai mitä kaupan välillä on sovittu, mutta ainakin näyttää siltä, ​​että jättiläisyritys on tyytyväinen siihen, kuinka MultiVersuksen lanseeraus on sujunut tähän mennessä, vaikka se näyttääkin olevan vähemmän suosittu kuin beeta-vaiheessa.

Toivotaan, että tämä saa Harry Potterin, Frodo Bagginsin, Westworldin The Man in Blackin ja muut monien toivelistoilla esiintyvät hahmot liittymään MultiVersukseen ennemmin tai myöhemmin.

MultiVersus

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä