Todd Howardin mukaan The Elder Scrolls VI:n täytyisi pitää pelaajat äärellään 10 vuotta

Kirjoittaja: Markus Hirsilä
Julkaistu 2021-11-17

Bethesdan miestä Todd Howardia ei voi ainakaan syyttää kunnianhimon puutteesta. Hän on ollut luomassa massiivisia pelimaailmoja, ja suurimmaksi osaksi onnistunutkin ihan hyvin.

Vuonna 2022 saapuu taas yksi massiivinen peli Starfield, mutta ehkä se odotetumpi on kuitenkin The Elder Scrolls VI sitten joskus. Todd Howard paljasti GQ:n haastattelussa ajattelevansa, että pelaajat ovat seuraavan The Elder Scrollsin kimpussa kymmenen vuoden ajan.

"I think that would drive me crazy to try to say, 'Okay, this is the thing you have to top'. But then you realize, like, The Elder Scrolls VI has got to be a 'decade game'. How do you make a game where you go into it, like, 'people have to play it for a decade?'"

Kymmenen vuotta sitten julkaistu The Elder Scrolls V: Skyrim sai hiljan uuden Anniversary Edition -version, jonka Gamereactorin arvion voi lukea täältä.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin