Tanskalainen esports-titaani Astralis on ilmoittanut jatkavansa yhteistyötä Logitech G:n kanssa lähivuosina. Tämä tapahtuu, kun pari on allekirjoittanut monivuotisen sopimuksen, jonka mukaan he jatkavat yhteistyötä, auttavat kehittämään tulevia tuotteita ja isännöimään erilaisia aktivointeja faneille. Samoin tämä sopimus varmistaa, että Astraliksen pelaajat ja sen Nexus -paikka varustetaan uusimmilla Logitech G -varusteilla.
Astraliksen kumppanuusjohtaja Mads Rasmussen sanoi: "Laajennus perustuu useisiin kaupallisiin elementteihin ja aktivointiin, jotka tunnemme jo ja jotka ovat olleet nykyisen yhteistyömme selkäranka, sekä useisiin aloitteisiin ja faniaktiviteetteihin, jotka käynnistämme tulevina kuukausina yhteistyössä muun muassa Elgiganten, joka on myös tärkeä kumppani.
Monivuotinen sopimus antaa meille mielenrauhan ja mahdollisuuden käyttää heidän lähteitään sisällön ja uusien mahdollisuuksien kehittämiseen ja toimittamiseen monille faneillemme, jotka ovat aina tärkeä osa kumppanuussopimuksiamme."
Sopimuksen tarkasta kestosta tai siihen liittyvistä taloudellisista tiedoista ei ole selvää sanaa.