Suomi
Gamereactor
esports
Overwatch 2

Blizzard esittää muutoksia vuoden 2025 Overwatch Champions Series -liigaan

Luvassa on kolme lohkoa, sekä kolme kansainvälistä live-tapahtumaa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Kun Overwatch Champions Series on kirjoissa kaudelle 2024, kun Team Falcons tulee kärkeen, Blizzard on nyt paljastanut suunnitellut muutokset vuoden 2025 kampanjalle.

Meille kerrotaan, että tämä sisältää uuden muodon, joka kattaa kolmen vaiheen kokoonpanon ja sisältää myös kolme kansainvälistä live-tapahtumaa. Jokainen vaihe isännöi alueellista toimintaa ja alkaa avoimen karsinnan jälkeen tammikuussa. Kauden formaatin rakenteen mukaan meille kerrotaan, että vaiheet johtavat alueelliseen turnaukseen, jossa parhaat 8-12 joukkuetta taistelevat live-tapahtumiin pääsystä. Runkosarjaan vaikuttaa jopa nousu- ja putoamismuoto, jossa kaksi alinta joukkuetta putoavat OWCS:stä ja korvataan FACEIT League Masters divisioonan kahdella parhaalla joukkueella.

Blizzard lupaa myös, että jokainen runkosarjan ottelu lähetetään ja että ohjelmat ovat helpommin ymmärrettäviä EMEA-alueen, Pohjois-Amerikan ja Aasian alueilla.

Kauden eri vaiheiden tarkkoja päivämääriä ei ole vahvistettu, mutta näet hahmotellun aikataulun alla.

Overwatch 2

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä