Skip to main content
Gamereactor Esports
Esports

ESL FACEIT Group tekee yhteistyötä Zenni Opticalin kanssa edistääkseen tietoisuutta silmien terveydestä

Se tulee virallisesti voimaan ja julkaistaan DreamHack Dallasissa toukokuun lopulla.
Ben Lyons Senior Editor 16 toukokuun 2024

ESL FACEIT Group on yhdistänyt voimansa Zenni Optical kanssa sopimuksessa, joka on suunniteltu lisäämään tietoisuutta silmien terveydestä ja elämäntavoista sekä kilpailukykyisistä silmälasitarvikkeista esports-tilassa.

Sopimus julkaistaan virallisesti DreamHack Dallasissa, kun se tapahtuu 31. toukokuutast, ja meille kerrotaan, että se sisältää yhteisbrändättyjä lisävarusteita ja aloitteita näönterveyskasvatuksen integroimiseksi ESL FACEIT Group isännöimiin tapahtumiin tulevaisuudessa.

"Zennin aito intohimo esports-teollisuutta ja maailmanlaajuista peliyhteisöä kohtaan on virkistävä näky ja merkittävä tekijä kumppanuutemme taustalla", sanoo EFG:n toinen toimitusjohtaja Craig Levine. "Zennin jatkuva sitoutuminen silmälasien tarjoamiseen kaikille heijastaa omaa pyrkimystämme luoda pelaajille kaikkialla pelin ulkopuolisia maailmoja."

Kumppanuuden koko kestoa ja arvoa ei mainittu, mutta tämä johtuu siitä, että Zenni allekirjoitti sopimukset myös Evo, Ghost Gaming, TSM: n ja pelaajien kanssa.

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Koko profiili Gamereactorin kirjoittaja vuodesta October 2020 · 9 040 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.