Skip to main content
Gamereactor Lifestyle
Lifestyle

Jude Law haluaa tehdä yhteistyötä Radioheadin kanssa

Hän on bändin pitkäaikainen fani ja saattaa saada mahdollisuuden, jos huhut paikkansa pitävät.
Samuel Lakin 14 syyskuun 2024

Jude Law on puhunut halustaan työskennellä Radiohead kanssa vielä kerran, ja todennäköisesti tällä kertaa perusteellisemmassa ominaisuudessa, äskettäisessä haastattelussa.

Puhuessaan The Guardian näyttelijä sanoi: "Olen aina ihaillut Radioheadia. Luulen, että he ovat vain täynnä lahjakkuutta. Kuuntelen heidän musiikkiaan säännöllisesti. He ovat yksi hienoimmista bändeistä.

"Olen työskennellyt Vampire Weekendin kanssa, koska Ezra [Koenig] on vanha ystäväni - jos Thom Yorke ja hänen bändinsä haluavat minun tekevän jotain, minua kunnioitettaisiin."

Law ja Radiohead tekivät aiemmin yhteistyötä tuottaakseen vuoden 2012 kampanjaelokuvan Greenpeace Lontoon jääkarhusta, mutta on epätodennäköistä, että he tekivät suoraa yhteistyötä projektissa.

Näyttelijän toiveet, vaikka ne ovatkin epätodennäköisiä, eivät ole mahdottomia. Vaikka bändi julkaisi albumin viimeksi vuonna 2016 ja kiersi viimeksi vuonna 2018, viime aikoina on huhuttu, että he saattavat yhdistyä, joten Law voisi saada laukauksen (kiitos, NME).

Koko profiili 26 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.