Vuonna 2022 Team Singularity voitti Apex Legends Global Series South America Split 1 Playoffs, mutta voiton jälkeen joukkue joutui palaamaan kotiin pokaalittomana, koska palkinto menetettiin tullionnettomuudessa, mikä tarkoittaa, että he katosivat eikä heitä enää koskaan löydetä.
Kuitenkin, kuten Dexerto on huomannut, pokaali on nyt ponnahtanut takaisin esiin, kun X-käyttäjä mrvn_444 on siirtynyt sosiaalisen median alustalle paljastamaan, että hän on hankkinut pokaalin osana poliisin huutokauppaa satunnaisesta laatikosta. Tämä henkilö otti sitten X: n yhteyttä pokaalin alkuperäiseen voittajaan, Hernandes "Besk9" Mateus dos Santosiin yrittäessään myydä pokaalin takaisin hänelle korkeampaan hintaan.
Myyjä väittää haluavansa rahallisen korvauksen pokaalin palauttamisesta Besk9:lle, koska se on brodeerattu 24 karaatin kullalla, mutta toinen EMEA-alueen alueellisen tapahtuman voittaja, Francisco "k4shera" Alves on käynyt X:ssä paljastamassa, että hänen pokaalinsa ei ole läheskään niin laadukas kuin mrvn_444 näyttää uskovan.
Mitä tekisit tässä oudossa tilanteessa?