Suomi
Gamereactor
esports
League of Legends

LG UltraGear pysyy LEC: n näyttökumppanina

Ja tekee niin myös seuraavat kaksi vuotta.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Riot Games on ilmoittanut uusitusta sopimuksesta LG: n peliosaston, UltraGearin, kanssa, joka sitoo nämä kaksi yritystä yhteen vielä kahdeksi vuodeksi. Tämä tulee LG UltraGearin muodossa, jota pidetään edelleen League of Legends EMEA Championship: n virallisena näyttökumppanina.

Kun molemmat aloittavat sopimuksensa kolmannen vuoden, jatko varmistaa, että pari jatkaa yhteistyötä kauden 2025 loppuun asti. Tämä tarkoittaa, että pelaajat ja heittäjät, jotka kilpailevat ja kommentoivat LEC: tä kaudella 2024 ja 2025, käyttävät LG UltraGear -näyttöjä, mukaan lukien 25GR75FG. LG UltraGear jatkaa myös LEC: n lähetyksen täydentämistä brändätyillä pelin sisäisillä uusinnoilla.

Lisäksi osana laajennusta pari on tehnyt yhteistyötä LoL-teemaisen OLED-pelinäytön parissa, jonka sanotaan rajoittuvan 240 Hz: iin samalla kun sillä on LoL-estetiikka.

LEC palasi viime viikonloppuna ja jatkaa pelien tarjoamista myös tulevana viikonloppuna.

League of Legends

Aiheeseen liittyviä tekstejä

League of LegendsScore

League of Legends

ARVIO. Kirjoittaja Mika Sorvari

League of Legends voisi olla viihdyttävä ja haastava joukkuepeli, mutta se on julkaistu tyystin ennen aikojaan.



Ladataan seuraavaa sisältöä