Suomi
Gamereactor
esports
Overwatch 2

Team Falcons on Overwatch Champions Series Asia Stage 1 -mestari

Saudi-Arabian tukema joukkue on saanut paikan Champions Clashissa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

On melkein aika järjestää vuoden 2025 Overwatch Champions Series ensimmäinen kansainvälinen turnaus, sillä Champions Clash -tapahtuma järjestetään huhtikuun puolivälissä. Mitä tulee siihen, miksi toiminnan aloittaminen kestää niin kauan, odotamme edelleen neljännen ja viimeisen alueellisen turnauksen päättymistä, koska China Stage 1 ei ole vielä lopettanut runkosarjaansa. Viikonloppuna Asia Stage 1 toiminta kuitenkin vihdoin päättyi.

EMEA:n ja Pohjois-Amerikan toimien päätyttyä päätökseen viime viikolla, voimme nyt kertoa, että Team Falcons on noussut Aasian kärkeen. Saudi-Arabian tukema joukkue voitti Crazy Raccoon suuressa finaalissa ja varmisti hieman palkintorahoja, mutta myös johtavan alueellisen paikan Champions Clash -turnauksessa, johon myös Crazy Raccoon on päässyt mukaan.

Tämä tarkoittaa, että kuusi kahdeksasta osallistuvasta joukkueesta on nyt lukittu Champions Clash:iin, ja pari avausottelua on jopa vahvistettu. Ne ovat seuraavat:


  • Team Falcons vs. Al Qadsiah

  • Crazy Raccoon vs. Spacestation Gaming

Kiinan alueellisen vaiheen voittaja kohtaa Virtus.pro ja toiseksi sijoittuneen Kiinan joukkueen tehtävänä on kohdata NTMR. Tiedämme, keitä nämä joukkueet ovat huhtikuun alussa.

Overwatch 2

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä