Team Vitality lisää Pablo Escobarin Counter-Strike 2 -tiimiinsä
Ei se, jota ajattelet...
Team Vitality pyrkii vahvistamaan Counter-Strike 2 -tiiminsä henkilökunnan rivejä, sillä ranskalainen organisaatio on nyt paljastanut allekirjoittaneensa uuden analyytikon, joka tunnetaan nimellä... Pablo Escobar.
Jep, Team Vitality on ottanut Pablo "VdaK1NG" Escobarin riveihinsä vakituiseen tehtävään kokopäiväisenä analyytikkona. On sanottava, että hän ei ole uusi organisaation johtamassa CS2-operaatiossa, sillä hän auttoi heitä viime vuonna data-analyytikkona. Team Vitality kuvailee uutta tehtävää seuraavasti:
"Hänen päätehtävänsä on rakentaa datayksikkö, joka auttaa pelaajia ja henkilökuntaa tekemään parempia päätöksiä kehittyneen analytiikan avulla".
Kysymys on nyt siitä, keitä muita Team Vitality aikoo rekrytoida. Ehkä El Chapon tai Griselda Blancon?




