Suomi
Gamereactor
Maailman uutiset

1 kuoli ja 14 haavoittui Venäjän hyökkäyksessä Ukrainan Odessaan yön aikana

Useat Ukrainan ilmapuolustuksen kohteena olevat siviilikohteet pysäyttävät osan laajamittaisesta drone-hyökkäyksestä.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Viimeisimmät uutiset Venäjästä ja Ukrainasta. Venäjän drone-hyökkäysten aalto yön aikana aiheutti tuhoa Ukrainan eteläisessä satamakaupungissa Odessassa ja Harkovassa koillisosassa, paikalliset viranomaiset ja syyttäjät kertoivat perjantaina.

Saatat olla kiinnostunut:

"Ilmapuolustusvoimien aktiivisesta työstä huolimatta siviili-infrastruktuuri, mukaan lukien asuinrakennukset, korkeakoulu, kaasuputki ja yksityisautot, ovat vaurioituneet", paikallinen kuvernööri Oleh Kiper sanoi Telegramissa.

Useisiin asuinrakennuksiin ja rautatieinfrastruktuuriin osui, yksi ihminen kuoli ja neljätoista loukkaantui. Huolimatta siitä, että Ukrainan ilmapuolustus ampui alas monia saapuvia drooneja, useisiin paikkoihin osui, mikä sytytti tulipaloja ja vahingoitti siviili-infrastruktuuria.

1 kuoli ja 14 haavoittui Venäjän hyökkäyksessä Ukrainan Odessaan yön aikana
ODESA, UKRAINA - 21. HEINÄKUUTA 2021: Kreikkalainen puisto Odesassa, Ukrainassa, on viehättävä kaupunkipuisto, joka juhlistaa kreikkalaista kulttuuria ja jossa on veistoksia, terasseja ja panoraamanäkymät Mustallemerelle // Shutterstock


Ladataan seuraavaa sisältöä