Skip to main content
Gamereactor Uutiset The Devil Wears Prada 2
Uutiset

Sydney Sweeneyn rooli elokuvassa The Devil Wears Prada 2 leikattiin "luovien erimielisyyksien" vuoksi

Näyttelijän piti esiintyä elokuvassa muutaman minuutin ajan omana itsenään, mutta elokuvantekijät päättivät mennä eri tietä.
Ben Lyons Senior Editor Päivitetty 22 huhtikuun 2026

Jos aiot suunnata elokuvateattereihin katsomaan The Devil Wears Prada 2, kun se saapuu elokuvateattereihin toukokuun alussa, sinua saattaa kiinnostaa kuulla, että Sydney Sweeney ei enää esiinny elokuvassa.

Näyttelijän odotettiin esiintyvän elokuvassa, kun hänet nähtiin kuvauksissa viime vuonna, mutta näin ei selvästikään enää ole. Entertainment Weeklylle annetussa lausunnossa on paljastettu , että Sweeneyn rooli poistettiin "luovien päätösten" vuoksi , koska se "ei toiminut rakenteellisesti muun jakson kanssa".

Mitä tulee siihen, mistä kyseisessä jaksossa oli kyse, Sweeneyn oli tarkoitus esiintyä omana itsenään hetkessä, joka koskettaa Emily Bluntin paluuta Emilynä, ja kaikki tämä tapahtui Diorin toimistossa New Yorkissa.

Kysymys kuuluukin nyt, oliko Sweeneyn viimeaikaisella kiistanalaisuudella American Eaglen "upeat farkut" -kampanjasta ja hänen yhtä lailla kiistanalaisilla Euphoria: Season 3 -kohtauksillaan, jotka saatettiin jopa kieltää Isossa-Britanniassa, jotain tekemistä The Devil Wears Prada 2:n elokuvantekijöiden leikkauspäätöksen kanssa?

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Koko profiili Gamereactorin kirjoittaja vuodesta October 2020 · 9 040 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.