Skip to main content
Uutiset

Nyt meillä on virallinen ehdokas Grand Theft Auto VI:n julkaisukilpailuun: The Binding of Isaac: Repentance+ Online

Jos joku pystyy haastamaan Rockstarin jättiläisen, se on Isaac ja jopa kolme kyyneleitä ampuvaa kaveria.
Alberto Garrido 19 elokuun 2026

Olemme jo monien kuukausien ajan vitsailleet (no, puoliksi vitsaillen, puoliksi vakavasti), ettei yksikään julkaisija tai indie-studio halunnut julkaista seuraavaa peliään lähellekään 19. marraskuuta, päivää, jona Grand Theft Auto 6 on määrä tulla markkinoille. Nyt on kuitenkin ilmennyt rohkea sielu, joka aikoo uhmata kohtaloa.

No, itse asiassa kyseessä ei olekaan aivan uusi julkaisu. The Binding of Isaac: Repentance+ Online on moninpelimoodi The Binding of Isaac: Rebirthin lopulliselle versiolle (joka on saanut merkittäviä laajennuksia Afterbirth- ja Afterbirth+-versioissa ennen pelin lopullista ja viimeisteltyä versiota, Repentancea). Pelin kehittäjä Nicalis on ilmoittanut, että tämä online-yhteistyötila – joka on jo saatavilla PC:llä – saapuu konsoleille (Nintendo Switch 2, PS5 ja Xbox Series) 19. marraskuuta.

The Binding of Isaac: Repentance+ Online vie sinut ja jopa kolme ystävääsi Isaacin kellariin (ja paljon pidemmällekin), kun kohtaatte psykologisia kauhuja ja paljastatte päähenkilön ja hänen perheensä traumaattisen tarinan. Katso alta lyhyt esittelyvideo tästä selvästä haasteesta GTA VI:lle.

Koko profiili 779 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.