Skip to main content
Uutiset

Suicide Squad: Kill the Justice Leaguen uusin kausi ei sekään onnistunut houkuttelemaan pelaajia sankoin joukoin

Steamissa vajaa 300 samanaikaista pelaajaa.
Markus Hirsilä 3 lokakuun 2024

Rocksteady Studiosin Suicide Squad: Kill the Justice Leaguen kolmas kausi on käynnistynyt. Mukana on uusi pelattava hahmo Zoe Lawton unohtamatta bugien korjailuja, ja toki vähän sitä uutta sisältöäkin.

Vastaanotto ei kuitenkaan ole ollut kummoinen, sillä SteamDB:n mukaan linjoille ei ole rientänyt kansaa sankoin joukoin. Toisin sanoen menestystä ei ole saavutettu ainakaan toistaiseksi.

Julkaisija Warner Bros. Interactive Entertainment on aiemmin kertonut, että Suicide Squad: Kill the Justice League on maksanut heille jopa 200 miljoonaa dollaria. Valitettavasti ja odotetusti Rocksteady Studiosilla on nähty irtisanomisia.

Toistaiseksi peliin on luvattu vielä neljäskin kausi.

Koko profiili 51 732 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.