Assassin's Creed Shadows saa Attack on Titan -crossoverin
Sekä Naoe että Yasuke saavat uudet tyylit, jotka ovat saaneet inspiraationsa hittianimesarjasta.
Attack on Titan on ehkä virallisesti päättynyt jo jokin aika sitten, mutta sen vaikutus tuntuu yhä, etenkin Ubisoftilla. Uudessa yhteistyössä Naoe ja Yasuke kaivautuvat kristalliluoliin estääkseen jonkun muuttumisen titaaniksi.
Naoe saa uuden asun, jossa hän pukeutuu Attack on Titan -sarjasta tuttuun Mikasa-cosplayyn, ja myös Yasuke saa osana tätä DLC:tä panssaroidun Titanin inspiroiman ulkoasun. Se on saatavilla tästä päivästä joulukuun 22. päivään asti, ja sen pelaaminen edellyttää, että olet avannut Yasuken pelattavaksi hahmoksi.
Pelattava tehtävä on erillään pelin sisäisestä kosmetiikasta, lukuun ottamatta Naoen kristallikatanaa. Asut ovat ostettavissa pelin sisäisestä kaupasta. Näyttää siltä, että Ubisoftin rakkaus AOT:ta kohtaan on levinnyt laajemmalle kuin Assassin's Creediin, sillä myös Eren, Mikasa ja Levi ovat tulossa Brawlhallaan crossover-skineinä.








