Skip to main content
Gamereactor Uutiset Call of Duty: Black Ops
Uutiset

Black Opsiin dedikoidut palvelimet

Modern Warfare 2:n sähläys ei toistu
Kimmo Pukkila 14 toukokuun 2010

CVG raportoi, että Treyarch aikoo sisällyttää tuen itsenäisesti toimiville pelipalvelimille Call of Duty: Black Opsin PC-versioon. Asiasta kertoi studion johtaja Mark Lamia PC Gamerille.

Call of Duty: Modern Warfare 2 sai PC-pelaajilta lokaa niskaansa, kun Infinity Ward rajoitti nettipelin konsolimaiseen matchmaking-systeemiin. Siinä pelaajat ylläpitävät ottelut omilla tietokoneillaan pelaamisen lomassa, mikä voi lisätä viivettä. Treyarch ei halua toistaa virhettä.

"Dedikoidut palvelimet ovat mainioita. Minusta ei ole mitään syytä jättää niitä pois", Lamia sanoi. "Näyttää siltä, että ihmiset pitävät niistä ja olemme innoissamme siitä, mitä tällä hetkellä teemme."

Lamian mukaan Black Opsin PC-versiossa yritetään yhdistää itsenäisten palvelimien joustavuus ja konsolimaisen nettipelin yhteisöllisyys.

"Teemme kovasti töitä naittaaksemme nuo kaksi asiaa, joten ihmiset voivat pitää dedikoituja palvelimia ja osallistua myös yhteisölliseen kokemukseen, jonka konsolipelaajat saavat."

Koko profiili 7 887 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.