Skip to main content
Gamereactor Uutiset Order of the Sinking Star
Uutiset

Braid-kehittäjän uusi peli on pulmapeli, jossa on yli 1400 arvoitusta

Order of the Sinking Star ilmestyy ensi vuonna.
Alex Hopley Editor UK 12 joulukuun 2025

Braidin ja The Witnessin kehittäjä Jonathan Blow on paljastanut uuden pelinsä The Game Awards -gaalassa odotetusti, mutta silti se on jotenkin onnistunut olemaan myös jotain enemmän kuin mitä osasimme odottaa.

Order of the Sinking Star on tuleva puzzlepeli, joka esitteli paljon mielenkiintoisia ja eläväisiä ympäristöjä sekä ruudukkopohjaista karttarakennetta. Lisäksi saimme sitten kuulla, että yli 1400 pulmaa on mukana Order of the Sinking Starissa, joka on rakennettu kymmenen vuoden kehitystyön aikana.

Katso traileri alta, ja pidä silmällä Order of the Sinking Staria ensi vuonna.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Koko profiili Gamereactorin kirjoittaja vuodesta 2023 · 4 042 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.