Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Call of Duty: Black Ops

Call of Duty: Black Opsin osat 1 ja 2 julkaistaan PlayStation 4:lle ja 5:lle heinäkuussa

Iron Galaxy vastaa porttauksesta, ja suurin kysymys on, tuleeko peleistä myös Xbox- ja PC-versioita.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Treyarch on vahvistanut, että Call of Duty: Black Ops ja Call of Duty: Black Ops 2 ovat parhaillaan siirrettävänä PlayStation 4- ja 5-konsoleille. Siirron toteuttamisesta vastaavat Iron Galaxyn asiantuntijat, ja näihin rakastettujen ammuskelupelien uusiin versioihin sisältyvät myös kampanja-, moninpeli- ja zombi-osat.

Vielä ei ole vahvistettu, tuleeko näitä versioita myös PC:lle ja Xbox-konsoleille. Jälkimmäisen osalta se ei välttämättä tule tapahtumaan esimerkiksi Xbox-ekosysteemin taaksepäin yhteensopivuusjärjestelmän vuoksi.

Toinen suuri kysymys koskee nyt sitä, miten Activision aikoo toimia näiden kahden pelin palvelimien suhteen, varsinkin kun se on tehnyt hyvin selväksi, että moninpeli ja zombit ovat keskeisiä osia näissä PlayStation-versioissa. Myöskään versioiden tarkkaa julkaisupäivää ei ole vielä vahvistettu.

Aiotko palata Black Ops 1:n ja 2:n pariin ensi kuussa?

Call of Duty: Black Ops

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä