Chicago Blackhawksin tähtipelaajat Jonathan Toews ja Patrick Kane miehittävät tämän vuoden NHL-pelin kansikuvaa. Kansi paljastettiin viime yönä Twitterissä.
NHL 16:n kansikuva on poikkeuksellinen, sillä lukuun ottamatta kansainvälisiä versioita yleensä kannessa on esiintynyt vain yksittäinen pelaaja. Samoin kansi on ensimmäinen kerta, kun mukana on kaksi pelaajaa samasta joukkueesta, joka voitti samana vuonna Stanley Cupin. Lisäksi Kane ja Toews nähdään NHL-pelin kannessa jo toista kertaa 2010-luvulla.
NHL 16 ilmestyy Xbox Onelle ja Playstation 4:lle 17. syyskuuta. Uusin trailerin pelin parista julkaistiin viime viikolla E3:n yhteydessä. Katso se alta ja kerro kommenteissa mitä mieltä olet uudesta kannesta.