Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Death Stranding 2: On the Beach

Death Stranding saa 2D-spin-off-animen vuonna 2027

Death Stranding: Isolations on tulevan sarjan työnimi.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Hideo Kojiman maailma Death Strandingista on virallisesti tekemässä animenista spin offia, sillä Death Stranding: Isolations (työnimi) on paljastunut. Sarja on perinteistä, käsin piirrettyä tyyliä käyttävä 2D-anime, joka toimii peruspelistä täysin erillisenä tarinana.

Kojima Productionsin virallisen sivuston mukaan sarjan on tarkoitus ilmestyä Disney+:lla vuonna 2027, ja sen tuottajana toimii Kojima itse ja ohjaajana Takayuki Sano. Juonitiedot ovat uskomattoman kevyet, ja tiedämme vain, että seuraamme "nuorta miestä ja naista, jotka lähtevät seikkailuun".

Koska on mahdollisesti kaksi vuotta aikaa ennen kuin näemme tämän animen kunnolla, emme luultavasti kuule siitä enempää ennen ensi vuotta, mutta juuri nyt meillä on sarjan ensimmäinen juliste, jonka voit katsoa alta.

Death Stranding 2: On the Beach

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä