Devil May Cry 5 näyttää saavan version Nintendo Switch 2:lle
Ja vielä upouusi Devil Hunter Edition.
Capcom on lentänyt uskomattoman korkealla viime aikoina Resident Evil ja Monster Hunter -sarjojen menestyessä kaupallisesti mielettömän hyvin ja suunnitelmissa on laajentua uusille alueille ja tuoda takaisin myös rakastettuja klassikoita myöhemmin tänä vuonna Pragmata ja Onimusha: Way of the Sword -elokuvien muodossa.
Japanilaisjulkaisija on myös menestynyt hyvin joissakin pelisovituksissaan, nimittäin Netflixille tarkoitetussa Devil May Cry -animaatiosarjassa, joka saa pian toisen tuotantokauden. Tätä silmällä pitäen, eikö olisi ihanaa saada jotain Devil May Cry -videopeliin liittyvää, joka sopisi yhteen seuraavan jakson kanssa?
Jos olet samaa mieltä, hyvä uutinen on se, että jotain näyttää tapahtuvan, sillä Taiwanin luokituslautakunnan tuore listaus ( Nintendo Everythingin mukaan ) on paljastanut, että on olemassa uusi painos Devil May Cry 5, joka on ilmeisesti tulossa Nintendo Switch 2:lle.
Se tunnetaan nimellä Devil May Cry 5 Devil Hunter Edition, ja vaikka Capcom ei ole vielä vahvistanut sen olemassaoloa, tällaiset luokitukset edeltävät yleensä aina virallisempaa julkistusta, kuten odotamme myös Sonic Frontiersin tapauksessa: Definitive Editionin osalta.
Nappaisitko sinä itsellesi Devil May Cry 5 Nintendo Switch 2:lla?







