Meillä on vielä kuukausi aikaa ennen kuin voimme palata Lumiose Cityyn ja kokea Pokémon Legends -sarjan seuraavan luvun. Odotettu Pokémon Legends: Z-A ilmestyy vasta 16. lokakuuta, ja silti meillä on jo nyt erittäin hyvä käsitys siitä, miltä projektin jälkipeli tulee näyttämään.
Osana tämänpäiväistä Nintendo Directia, meille on juuri esitelty maksullinen DLC, joka tunnetaan nimellä Mega Dimension. Sen laajuus, mitä tämä DLC tulee tarjoamaan ja miten se tulee laajentamaan kokemusta, ei ole aivan selvää, mutta osana DLC:tä pääsemme Mega Evolve Raichun ei yhteen, vaan kahteen eri vaihtoehtoon. Miksi, jää epäselväksi, mutta voit nähdä taskuhirviön kaksi eri versiota alla.
DLC:n julkaisupäivää ei mainittu, vaan ainoastaan, että voimme odottaa, että Holo-X ja Holo-Y -vaatekappaleet ovat saatavilla julkaisun yhteydessä ja että lisää tarinasisältöä julkaistaan tulevaisuudessa.