Skip to main content
Gamereactor Uutiset Dragon Age: The Veilguard
Uutiset

Dragon Age: Dreadwolf on nyt pelattavissa alusta loppuun

Peli on ohittanut alpha-virstanpylvään.
Toni Turunen 29 lokakuun 2022

BioWare on julkaissut uuden blogiviestin, joka liittyy Dragon Age: Dreadwolfin kehitykseen. Tässä pitkässä artikkelissa meille kerrotaan pelin ohittaneen alpha-virstanpylväänsä, joka tarkoittaa, että sitä voidaan pelata alusta loppuun, "ensimmäisen tehtävän avauskohtauksista loppuun asti. Voimme nähdä, kuulla, tuntea ja soittaa kaikkea yhtenäisenä kokemuksena", kuten viesti korostaa.

Tämä ei tarkoita, että Dreadwolf olisi lähellä lopullista myyntiversiota. Kehitystiimin huomio voidaan nyt kääntää kokonaan visuaalisten ominaisuuksien kehittämiseen, peliominaisuuksien parantamiseen, etenemiselementtien arviointiin, tarinan ja tarinan toimivuuden varmistamiseen tarkoitetulla tavalla. Kaikki yhteisön jäsenet antavat palautetta kokemustensa perusteella.

Viesti korostaa, että Dreadwolfissa Minrathousin kaupunki on täysin tutkittavissa pelin sisällä, mikä tarkoittaa, että pelaajat voivat vihdoin vierailla tässä kuuluisassa paikassa.

Lopuksi viesti päättyy lyhyeen päivitykseen, jonka mukaan BioWare työskentelee edelleen seuraavan Mass Effect -pelin ja Star Wars: The Old Republicin seuraavan päivityksen parissa.

Koko profiili 1 604 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.