Suomi
Gamereactor
uutiset
Project 007

IO Interactive haluaa luoda vuosia kesätävän James Bondin maailman

Tämä James Bond on nuori, jonka parissa pelaava kansa voi itse kasvaa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Tanskalainen IO Interactive on uuden James Bond -pelin parissa. Porinaa on tietysti ollut siitä, kuka onkaan se James Bond, ja mihin elämänvaiheeseen se uusi peli sijoittuu.

Tulossa on kuitenkin kokonaan uusi ja oma James Bond -tarina, mikä ei tietysti itsessään sano vielä paljoakaan. IGN:lle kertoi IO Interactiven pomo Hakan Abrak, että tulossa on nuori James Bond. Ajatuksena on, että tulevien vuosien ajan pelaava kansa pystyy kasvamaan uuden James Bondin kanssa. Toiveena on, että tulossa on kokonainen trilogia. Niin ja luonnollisesti tulossa on kokonainen oma agenttiuniversumi.

Kunnianhimoa ja suunnitelmia siis ainakin riittää. Jäämme odottamaan tuloksia.

"But what's exciting about that project is that we actually got to do an original story. So it's not a gamification of a movie. It's completely beginning and becoming a story, hopefully for a big trilogy out there in the future.

And equally important and exciting, it's a new Bond. It's a Bond we built from ground up for gamers. It's extremely exciting with all the tradition and all the history there is there together to work on this together with the family of creating a young Bond for gamers; a Bond that the gamers can call their own and grow with."

Project 007

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä