Suomi
Gamereactor
uutiset
James Bond 007: Blood Stone

James Bond palaa ensi talvena

Luvassa räiskettä ja revittelyä

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Huhut uudesta Bond-pelistä voi viimein heittää romukoppaan, sillä Activision kertoi tänään ensimmäiset viralliset tiedot tulevasta James Bond 007: Blood Stonesta. Peliin on luvassa "jännittävää ja räjähtävää" toimintaa, johon osallistutaan sekä ratin takaa että aseen varressa.

Blood Stonessa pelaajat pääsevät paljastamaan kansainvälisen salaliiton matkaamalla eksoottisissa ympäristöissä ympäri maailman. Pelialueina nähdään muun muassa Ateena, Monaco ja Bangkok. Tarinan on kynäillyt käsikirjoittaja Bruce Feirstein.

Peliin on luvassa vauhdikaita kaahailuosuuksia niin maalla kuin merelläkin, kun taas paikoin hypätään aseen varteen ja osallistutaan suojautumista vaativiin tulitaisteluihin. Mukana on myös lähitaistelua ja 16 pelaajan nettipeli.

Blood Stone sisältää Bond-näyttelijä Daniel Craigin, ja Bond-tyttönä esiintyy laulaja-näyttelijä Joss Stone, joka myös luo ainutlaatuista musiikkia peliin.

James Bond 007: Blood Stonen kehittää kaahailupeleistään tunnettu Bizarre Creations. Peliä tähdätään jouluksi tehokonsoleille, PC:lle ja DS:lle.

James Bond 007: Blood Stone
James Bond 007: Blood Stone
James Bond 007: Blood Stone
James Bond 007: Blood Stone
James Bond 007: Blood Stone

Aiheeseen liittyviä tekstejä

James Bond 007: Blood StoneScore

James Bond 007: Blood Stone

ARVIO. Kirjoittaja Petter Hegevall

Bondilla ei mene hyvin. Leffatuotanto on joutunut vastatuuleen, eikä Activisionin uusi pelikään onnistu kaappaamaan yleisöään.

James Bond 007: Blood Stone

James Bond 007: Blood Stone

ENNAKKO. Kirjoittaja Steve Hogarty

Seuraavaa James Bond -elokuvaa ei näy eikä kuulu, mutta pelit jatkuvat. Activision yrittää täyttää leffojen aukon ajo- ja toimintapelin hybridillä.



Ladataan seuraavaa sisältöä