Skip to main content
Gamereactor Uutiset Just Cause 2
Uutiset

Just Causen jatko mahdollista

Kolmososan julkistus "ei olisi yllätys"
Kimmo Pukkila 30 maaliskuun 2010

Huimapäistä toimintaa tarjoavan Just Cause -sarjan luonut Avalanche Studios pitää sarjan kolmatta osaa kiinnostavana mahdollisuutena, jonka ruotsalaisstudio haluaisi itse toteuttaa.

"Avalanchen ja sarjan välillä vallitsevat tiukat siteet", studion nokkamies Christofer Sundberg totesi Developille. "Olemme ehdottomasti kiinnostuneita työskentelemään Just Cause -sarjan parissa uudelleen."

Hiljattain julkaistu Just Cause 2 on käynyt hyvin kaupaksi, joten senkään suhteen jatko-osaa ei voi sulkea pois. Peli muun muassa blokkasi superuutuus God of War III:n Iso-Britannian myyntitilastoissa.

Sundberg vihjasikin, että kolmannen osan julkistus "ei olisi yllätys". Miehen mukaan Just Cause 2:n vastaanotto on ollut mahtava ja Avalanche on siitä erittäin tyytyväinen.

Koko profiili 7 887 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.