Skip to main content
Uutiset

Lisätietoa Michael Jackson -pelistä

Wii-versio opettaa pelaajia tanssimaan
Kimmo Pukkila 19 elokuun 2010

Ubisoft valotti Gamescom-messuilla hieman uutta tietoa Michael Jackson: The Experiencen sisällöstä. Loppuvuodesta julkaistava musiikkipeli yhdistää tanssia ja laulua popin kuninkaan parhaiden esitysten hengessä.

Xbox 360:n Kinectillä pelaajan suoritukset siirretään sellaisenaan peliin erityisellä Player Projection -teknologilla, joten pelaaja voi nähdä itsensä lavalla. Otteiden parantuessa ne aktivoivat näyttäviä erikoistehosteita ja miljoonapäisen yleisön suosionosoituksia.

Wii-versio puolestaan pyrkii opettamaan Jacksonin ainutlaatuisia tanssiliikkeitä koko kansalle. Peli sisältää Michael's School -tilan, jossa esityksiä voi hioa etukäteen. Mukana on myös neljän pelaajan moninpeli.

Michael Jackson: The Experience sisältää muun muassa kappaleet Bad, Beat It, Billie Jean, Earth Song, The Girl Is Mine, Who Is It ja Workin' Day And Night. Peli on tulossa myös PS3:lle, PSP:lle ja DS:lle.

Ohessa on pari uutta kuvaa Xbox 360 -versiosta.

Koko profiili 7 887 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.