Destiny: Rise of Iron on vihdoin julkaistu, ja tämän iloisen tapahtuman kunniaksi Gamereactor järjestää Bungien kanssa upean kilpailun, jossa palkinnot ovat kerrassaan huikeat.
Pääpalkintona on kolme kappaletta Playstation 4 -konsolia, jotka ovat kaikki varustettu koko Bungien henkilökunnan nimikirjoituksilla. Jokainen saa mukaan lisäksi 12 kuukautta PS Plus -jäsenyyttä. Kakkospalkinto on Destiny-aiheiset skinit PS4:lle.
Kilpailu on tiimipohjainen ja on heti käynnissä. Kisa-aika päättyy 7. lokakuuta kello 13:00. Alustana toimii PS4 ja osallistuminen edellyttää kansalaisuutta Suomessa, Ruotsissa, Norjassa tai Tanskassa.
Osallistumiseen tarvitset siis kolmen pelaajan Fireteamin. Tavoitteena on suorittaa Strike nimeltään "The Wretched Eye" mahdollisimman nopeasti. Ota parhaasta tuloksesta kuvankaappaus ja lataa se kilpailusivulle. Kisatulosta saa yrittää parantaa niin monta kertaa kuin haluaa.
Kaksi parasta tiimiä ratkaisevat lopullisen voiton 3vs3 paras kolmesta periaatteella privaattiottelussa Gamereactorin suorassa lähetyksessä. Finaali järjestetään ja näytetään GR Livessä 14. lokakuuta kello 20:00 alkaen.
Onnea kilpailuun!