Uusin James Bond -elokuva No Time To Die on saatu Suomessakin elokuvateattereihin, ja Gamereactorin arvion voi lukea täältä. SF Studion tiedotteen mukaan Suomessa No Time To Die oli ylivoimaisesti viikonlopun katsotuin elokuva. Tähän mennessä uusimman James Bondin on nähnyt jo 149 532 katsojaa.
Muuallakin Euroopassa lanseeraus on onnistunut, sillä pätäkkää on kilahtanut kassaan peräti 119,1 miljoonaa dollaria. Omat ensi-iltansa elokuva saa 8. lokakuuta muualla maailmassa, kuten Yhdysvalloissa.
Yhdysvaltain puolella ensi-iltansa saanut Venom: Let There Be Carnage on avannut sekin vahvasti keräten rahaa 90,1 miljoonaa dollaria. Muun maailman osalta lukema on 13,8 miljoonaa dollaria, joten yhteensä uusi Venom avasi 103,9 miljoonalla dollarilla. Eurooppaan Venomin jatko-osa saadaan myöhemmin, ja Suomessa 22. lokakuuta.