Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Death Stranding

Ohjaaja Michael Sarnoski haluaa, että hänen elokuvasovituksensa teoksesta * Death Stranding * ”tuntuu suurelta, mutta samalla omaperäiseltä”

Tämänhetkisen suunnitelman mukaan elokuva kuvataan ensi vuonna Islannissa ja Pohjois-Irlannissa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Näyttää siltä, että A24:n tuottamanDeath Stranding -elokuvan tuotanto alkaa pian kiihtyä. Uudessa Variety-lehden haastattelussa ohjaaja Michael Sarnoski puhui lyhyesti projektista ja siitä, mitä hän haluaa sillä saavuttaa, ja totesi, että elokuvan on tarkoitus kuvata ensi vuonna Islannissa ja Pohjois-Irlannissa.

Artikkelin mukaan Sarnoski on äskettäin toimittanut projektin käsikirjoituksen toisen version, ja tavoitteena on, että tarina ”tuntuu suurelta, mutta on samalla omaperäinen ja hahmojen vetämä.” Hän käsitteli myös sitä, miten tämä elokuva liittyy Hideo Kojiman luomaan vakiintuneeseen maailmaan.

”Tämä sijoittuu videopelin maailmaan, mutta minulla on omat hahmoni. Mukana on joitakin päällekkäisiä hahmoja, joiden näkemisestä fanit tulevat innostumaan, mutta kyseessä on pitkälti oma tarinani tässä universumissa.”

Jos tuotanto on määrä aloittaa ensi vuonna, on kohtuullista olettaa, että Death Stranding -elokuvan ensi-ilta on suunniteltu jollekin ajankohdalle vuonna 2028 tai sen jälkeen.

Death Stranding

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä