Skip to main content
Gamereactor Uutiset Battlefield: Bad Company 2
Uutiset

Pelikuvia Bad Company 2:sta

Taistelua Port Valdezin talvimaisemissa
Kimmo Pukkila 3 helmikuun 2010

Toimintaspektaakkeli Battlefield: Bad Company 2 julkaistaan vasta maaliskuun alussa, mutta yhdellä pelin kentällä taistelut ovat jo täyttä häkää käynnissä. Kyseessä on talvinen satama-alue Port Valdez, joka muodostaa sekä PC-betan että konsolidemon keskeisimmän sisällön. Gamereactor tutustui PC-versioon ja nappasi 15 pelikuvaa taistelun tiimellyksestä.

Tältä näyttää 1920x1200-tarkkuudella ja keskitason tehosteilla. Kranaatti repäisee talon seinään komean reiän.

Konsolidemo on tällä hetkellä saatavilla Xbox Liven kultajäsenille. PS3:n omistajat voivat tarttua aseisiin torstaina.

Sotilasarvot kasvavat pelaamalla. Aina ei tarvitse olla edes kentän kunkku, vaan kaikenlainen joukkueen eteen tehty työ katsotaan arvokkaaksi.

Miellyttivätkö kuvat? Pelistä kiinnostuneiden kannattaa vilkaista myös oheinen Port Valdezia esittelevä traileri, joka antaa hieman esimakua toiminnan temposta.

Koko profiili 7 887 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.