Skip to main content
Gamereactor Uutiset
Uutiset

Playstation Home uusitaan

Muutetaan sosiaalipelien alustaksi
Mika Sorvari 23 elokuun 2011

Playstation Homen pomo Jack Buser on kertonut VB:n haastattelussa, että Playstation Home aiotaan vetää tyystin uusiksi. Tänä syksynä julkaistava päivitetty ja uusittu versio tulee sisältämään pääasiassa erilaisia laajoja sosiaalipelejä eri genreissä.

Keskusaukio muuttuu Hubiksi jossa käyttäjät voivat osallistua näihin peleihin sekä nauttia yhteisöllisistä ominaisuuksista. Hubista rönsyilevät erilaiset genrealueet kuten Action District, Adventure District sekä Home Sportswalk.

Buserin mukaan kyseessä on alustan seuraava evoluution aste joka muuttaa Homen itsensä peliksi. Palvelua on käyttänyt vuodesta 2008 alkaen 23 miljoonaa käyttäjää, ja se on pitänyt sisällään 230 peliä, 9 000 virtuaalista esinettä, 65 virtuaalista tilaa, sekä 600 yhteisötapahtumaa.

Koko profiili 9 376 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.