Skip to main content
Gamereactor Uutiset
Uutiset

Reacher-kirjailija uskoo, että Amazon aikoo tehdä James Bond -spinoffeja

Lee Child ilmaisi, että se, mitä tapahtuu Reacherin kanssa Prime Videolla, tapahtuu lopulta myös 007:n kanssa.
Ben Lyons Senior Editor Päivitetty 1 lokakuun 2025

Näyttää siltä, että meidän pitäisi alkaa hyväksyä se tosiasia, että James Bond ei ole enää pelkkä teatterisarja, joka tarjoaa muutaman hitin joka vuosikymmen, nyt kun Amazon MGM Studios -johto on ottanut sarjan haltuunsa.

Siitä on kulunut jo jonkin aikaa, kun Barbara Broccoli ja Michael G. Wilson erotettiin Bondin ruorista, eikä mitään merkittävää ole vielä tapahtunut sen lisäksi, että ohjaaja ja käsikirjoittaja on nimetty seuraavaan elokuvaan. Mutta kun Amazon on johdossa, monet odottavat 007:n kohtaavan samanlaisen viihteellisen laajenemisen kuin Prime Video ja muut MGM Studios -sarjat ovat kokeneet, niin paljon, että spinoffit ja muut ei-pääkirjoitukset näyttävät todennäköisiltä.

Kirjailija Lee Child, joka kirjoitti Prime Videon suositun sarjan perustana olevat Reacher-kirjat, uskoo myös, että 007:stä tehdään pian spin-off Amazonin oikkujen tyydyttämiseksi, minkä hän selitti BBC Breakfastille (kiitos, Collider).

Puhuessaan Reacherin tapahtuvista spinoff-sarjoista Child totesi: "Olen varma, että niin tulee tapahtumaan (Bondin kanssa), koska Amazon haluaa yleensä tehdä niin, että jos he saavat hitin, he haluavat hallita koko vuotta sillä. Ja niinpä voimme kuvitella, odotan, suuren Bond-tuotannon kerran muutaman vuoden välein, ja sitten paljon kuten Bond-alkuperätarinoita, (neiti) Moneypenny spin-off ... mitä tahansa se tulee tapahtumaan.""

Luuletko, että tämä on lopulta 007:n kohtalo?

Senior Editor Ben was a Senior Editor at Gamereactor UK. When he wasn’t writing, editing or filming for Gamereactor, he could usually be found playing an FPS or getting lost in a sprawling RPG.
Koko profiili Gamereactorin kirjoittaja vuodesta October 2020 · 9 040 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.