Suomi
Gamereactor
uutiset
Resogun

Resogun saa kesäkuun lopulla uutta pelattavaa

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Kotimaisen Resogunin uutuudet jäivät eilen pahasti E3-humun jalkoihin. Housemarque paljasti eilen PS Blogissa, että PS4:n yksinoikeusräiskintä saa kesällä uutta pelattavaa maksullisen lisäosan sekä ilmaisen päivityksen voimin.

Ilmainen päivitys saapuu 23. kesäkuuta ja sisältää pienten korjausten lisäksi uusia leaderboardeja, kaveritoimintoja sekä editorin, jonka avulla pelaajat voivat suunnitella omia aluksiaan. Lisäksi mukana on pitkään lupailtu kahden pelaajan co-op samalla ruudulla.

Maksullinen lisäosan nimi on Resogun: Heroes, ja se pitää sisällään kaksi uutta pelimuotoa: Survival ja Demolition. Ensimmäisessä on tavoitteena selviytyä hengissä mahdollisimman pitkään jatkuvasti vaikenevien vihollisaaltojen paineessa, mutta se tarjoaa mukaan myös uuden päivä/yö-syklin, joka muuttaa kentän ulkonäköä ja luonnetta. Demolition sen sijaan ammentaa inspiraatiota Arkanoidin kaltaisista klassikoista ja heittää ruudulle jos jonkinmoista estettä, jota pääsee sitten tuhoamaan erilaisin uusin power up -esinein.

Resogun: Heroes maksaa 4,99 euroa ja ilmestyy PS Storeen 25. kesäkuuta.

Resogun
Resogun
Resogun
Resogun
Resogun
Resogun
Resogun
Resogun

Aiheeseen liittyviä tekstejä

ResogunScore

Resogun

ARVIO. Kirjoittaja Arttu Rajala

Pulaa peleistä PS4:n julkaisussa? Ei hätää; kotimainen Resogun pitää huolen, että yön pikkutunneillakin tavoitellaan sitä unenomaista täydellistä pistepottia.



Ladataan seuraavaa sisältöä