Skip to main content
Gamereactor Uutiset Sintopia
Uutiset

Sintopia antaa seitsemälle kuolemansynnille modernin käänteen

Kun himoa esittää innokas OnlyFans-malli ja ahneutta Uber Eats -kuljettaja, joka piti kaiken itsellään, näemme nykyajan syntien heijastuvan uudessa jumalapelissä.
Alex Hopley Editor UK Päivitetty 16 lokakuun 2025

Ensisilmäyksellä jumalapelit saattavat vaikuttaa menneiltä ajoilta. Black & Whiten kaltaisia pelejä ei tule kovin usein vastaan, mutta tulevan Sintopia -pelin kehittäjät haluavat tuoda tämän tyylisen simulaattorin nykypäivään useammalla kuin yhdellä tavalla.

Puhuessamme luovan johtajan Eric Le Ru'n kanssa Gamescom-messuilla kysyimme, millaisia syntejä pelaajat voivat odottaa kohtaavansa Sintopiassa. Ne eivät tule olemaan arvoituksellisia tunteita tai ajatuksia, vaan niillä tulee olemaan fyysinen, demoninen muoto. "Demonit ovat entiteettejä, jotka ovat eräänlainen astia meille pilkata todellista maailmaa, trollata kaikkia", hän sanoi. "Esimerkiksi Succubus on OnlyFansin tyttö. Sinulla on Vihademon, joka on eräänlainen Balrog Taru sormusten herrasta sekoitettuna raivokkaaseen peluriin, joten ehkä jotkut teistä, jos pelaatte peliä ja häviätte, he muuttuvat Vihademoniksi. Ahneuden demoni on Uber-kuski, joka pitää kaiken itsellään. Tuollaiset jutut voivat olla hauskoja pelissä, joo."

Pelatessasi Sintopiaa, saatat joutua puolustautumaan näiltä demonisilta synnin avatareilta, kun ne yrittävät vallata asutuksesi. "Ne ovat enimmäkseen kuin, taas, minipomoja, jotka kutsuvat armeijoita murskaamaan humuksen. Myöhemmin pelissä voit kuitenkin hyödyntää niitä, jotta voit vangita ne Pokemonien tavoin ja käyttää niitä helvetissä, koska loppujen lopuksi sinä olet helvetin herra, joten demonien pitäisi työskennellä kanssasi", Le Ru selitti.

Katso koko haastattelu, josta saat lisätietoja Sintopiasta alta, ja pidä silmällä peliä, kun se julkaistaan ensi vuonna.

Editor UK Alex Hopley covered the video game industry for Gamereactor, from new announcements and launches to the business behind them. He also wrote on tech, film and entertainment, and his coverage wasn't tied to any one region.
Koko profiili Gamereactorin kirjoittaja vuodesta 2023 · 4 042 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.