Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Star Wars Zero Company

Star Wars Zero Company tarjoaa meille vielä yhden viimeisen trailerin ennen ensi viikon julkaisua

Onko tuossa kapteeni Rexin cameo-rooli?

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Star Wars Zero Company, peli, joka yhdistää Star Wars -universumin ja XCOMin taktisen pelattavuuden, on jo melkein täällä. Ennen 27. elokuuta tapahtuvaa julkaisua BitReactor ja EA ovat julkaisseet viimeisen trailerin, joka esittelee pelin elokuvamaisen tarinan sekä muutamia palasia strategisesta pelattavuudesta.

Kloonien sodan syövereissä salaperäinen uusi ryhmittymä uhkaa planeettoja ja kokonaisia tähtijärjestelmiä Infinite Coilissa. Sen johtaja, Fathom, on pakkomielteisesti kiinnostunut taudista, joka antaa ihmisille erityisiä kykyjä, ja meidän sekä rohkean joukkomme – joka koostuu kapinallisista, hylkiöistä ja Tasavallan uskollisista – tehtävänä on kukistaa heidät.

Star Wars Zero Companyn viimeisessä trailerissa keskitytään myös muihin seuralaisiimme, ja siinä esitellään heidän suhteitaan pääsankarimme Hawksiin sekä heidän taistelutaitojaan. Näemme Kabb Uppercuttin suorittavan tunnusomaisen liikkeensä ja seuraamme, kuinka mandalorialainen ystävämme niittää taisteludroidit ilman pienintäkään vaivaa.

Jos haluat syvällisempiä ajatuksia siitä, miltä tuntuu pelat Star Wars Zero Company a, voit lukea pelin esikatsauksemme täältä, ja lopullinen traileri on alla:

HQ

Aiheeseen liittyviä tekstejä

Star Wars: Zero CompanyScore

Star Wars: Zero Company

ARVIO. Kirjoittaja Claus Larsen

Kehittäjä BitReactor tarjoaa meille XCOM-tyylisen pelin, jossa ei ole säästelty tarinan eikä tuotannon laadun suhteen.



Ladataan seuraavaa sisältöä