Skip to main content
Gamereactor Uutiset Medieval II: Total War
Uutiset

Total War: Zelda

Pelimodausten aatelistoa
Mika Sorvari 29 elokuun 2012

Joskus ihmisillä on hieman liikaa vapaa-aikaa, ja joskus se on todella mahtava asia. Tästä todistaa Medieval II: Total Warin Hyrule: Total War -modaus, joka vetää pelin niin täysin uusiksi, että alkuperäistä tuskin enää erottaa alta.

Uudessa kampanjassa Hero of Time (Ocarina of Timen Link) palaa menneisyyteen kirjoittamaan maan historian kokonaan uusiksi. Tarjolla on 12 eri osapuolta, joista kuusi täytyy tosin ensin avata.

Tämän vaikuttavan modauksen takana oleva 21-vuotias opiskelija tunnetaan vain nimellä UndyingNephalim. Hyrule: Total Waria hän on työstänyt nyt 1,5 vuotta, ja arvioi sen olevan 75-prosenttisen valmis. Innokkaalla kaverilla on työn alla myös pari muuta modausta ja oma peli, johon toivotamme onnea.

Hyrule: Total Warin edistymistä voi seurata TWC:n foorumeilla.

Koko profiili 9 376 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.