Skip to main content
Gamereactor Uutiset Assassin's Creed Shadows
Uutiset

Ubisoft lykkää uutuuspelinsä julkaisua

Assassin's Creed Shadows pitäisi nyt julkaista 20. maaliskuuta 2025. Ja Ubisoft tunnustaa joutuvansa ehkä myymään itsensä.
Markus Hirsilä 9 tammikuun 2025

Helmikuulle 2025 oli tulossa lukuisa joukko odotettuja pelejä, joten joidenkin lykkääntyminen ei yllätä. Varsinkaan tässä tapauksessa.

Ubisoft on ilmoittanut, että Assasin's Creed Shadows lykkääntyy jälleen, ja julkaisu odottaa 20. maaliskuuta 2025. Alun perin piti peli saada ulos marraskuussa 2024, ja sitten 14. helmikuuta 2025, mutta ei sitten kuitenkaan. Syyksi lykkäykselle kerrotaan halu ottaa pelaajien antama palaute paremmin huomioon, ja luoda parhaat mahdolliset olosuhteet julkaisulle.

Tiedotteen toinen kiinnostava huomio on, että Ubisoft tunnustaa, että se ehkä saattaa joutua myymään itsensä.

https://x.com/assassinscreed/status/1877400048314528126

Koko profiili 51 732 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.