Skip to main content
Uutiset

Warhammerin ryskäys jatkuu menestyspelissä uusien ryhmittymien voimin ensi kuussa

Warhammer 40,000: Space Marine II saa valikoimiinsa niin Space Wolvesit kuin Imperial Fistsit toukokuussa, kun luvassa on päivitys 7.0.
Markus Hirsilä 28 maaliskuun 2025

{Warhammer 40,000: Space Marine II} julkaistiin syyskuussa 2024, ja jatko-osakin on jo tulossa. Se ei kuitenkaan estä päivittämästä jo pelityksessä olevaa peliä niin totta vie. Saber Interactiven mukaan {Warhammer 40,000: Space Marine III} on vielä vuosien päässä, joten miksikäs ei kansalle tarjottaisi viihdettä sitä odotellessa.

Maaliskuun Community Updatessa on paljastunut, että tulossa on Patch 7.0 eli niin sanottu Trygon Update. Se merkittävin uusi lisäys on Space Wolves uuden Chapter Pack -lisälatauksen voimin. Toisin sanoen kaikki mariinit aseineen voi tuunata Space Wolvesin malliin. Heavy-pelaajat voivat koristella itsensä Imperial Fistin värein uuden Champion Packin voimin.

Niin ja tulossa on uusi PvE-tehtävä, jossa otetaan uudella tavalla mittaa tyranideista. Yksityiset PvP-aulat taas ovat saatavilla huhtikuun puolivälistä lähtien, kun uusi päivitys linjoille saadaan.

Koko profiili 51 732 julkaistua artikkelia
Miksi luottaa Gamereactoriin
23 Julkaisua Jokaisella oma toimitus ja omat arvosanat.
1998 Julkaissut vuodesta Riippumattomassa omistuksessa koko ajan.
100% Omakohtaista Kirjoitettu pelin parissa vietetystä ajasta, ei koskaan lehdistömateriaalista.
1–10 Verkoston arvosana Jokaisen julkaisun arvosana, keskiarvona ja näkyvissä.